עדן

עדן

כיצד ניתן לטפל בעזרת תזונה נכונה בבעיית ההשמנה? בואו ללמוד על תורת המאזן הקלורי השלילי

בעיית ההשמנה כבר מזמן איננה עניין אישי אלא תופעה חברתית. אם אתם סובלים מבעיית ההשמנה ברור לכם שצריך פתרון. כדאי לכם ללמוד על תורת המאזן הקלורי השלילי ולהבין מה זה בדיוק אומר. זו לא סתם דיאטה, זו תזונה נכונה, חלק מאורח חיים בריא.

תורת המאזן הקלורי, הדרך להרזיה בריאה באמת

לא פעם ולא פעמיים נתקלתם בוודאי בדיאטה שלא נראית לכם כמו שיא הבריאות. דיאטת אשכוליות או כדורי הרזיה לא נשמעים לכם משהו, נכון? אנחנו לא יכולים להסכים יותר. וזו באמת לא חוכמה להוריד במשקל אם נעזרים בכדורים או שותים רק תה ומדלגים על ארוחות. החוכמה האמיתית היא לשמור על תזונה נכונה, שגם עוזרת להפחית במשקל. התורה של המאזן הקלורי השלילי, כך מסבירים המומחים, זו בהחלט הדרך שיכולה לסייע. לשם כך יש צורך בכוח רצון ושמירה על כמה כללים (ריכזנו עבורכם בהמשך).

מהי ירידה גרועה במשקל

לפני שנסביר מה זה בעצם מאזן קלורי שלילי נספר מה קורה אם לא מקפידים על תזונה נכונה באמת. מה שעלול לקרות זה שהירידה במשקל נובעת למשל מאיבוד נוזלים. ירידה גרועה במשקל יכולה לנבוע מאובדן רקמת שרירים. לא את זה אתם רוצים להשיג. ירידה טובה במשקל מבוססת על פירוק רקמת השומן ואת זה גם אתם יכולים לבצע. תזונה נכונה שמותאמת לנו אישית, לאורח החיים, למבנה הגוף, לגיל, למין, את כל זה צריך להכניס לתזונה הנכונה שלכם.

העקרונות החשובים של המאזן הקלורי השלילי

בגדול, המאזן הקלורי השלילי נשען על כך שאתם צורכים פחות קלוריות מכפי שנחוץ לכם בכדי להישאר באותו המשקל הנוכחי (לא יורדים ולא עולים). יש כמה עקרונות שחשוב לכם להכיר:

  1. מאזן קלורי שלילי קל הינו הקטנה של כ-10 עד 15 אחוזים מהקלוריות.
  2. מאזן קלורי שלילי בינוני הינו הקטנה של כ-20 אחוזים עד 25 אחוזים מהקלוריות ליום.
  3. מאזן קלורי שלילי גדול הינו הפחתה של מעל 25 אחוזים מהקלוריות ליום.
  4. לא משנה איזה מאזן אתם בוחרים, תמיד חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת, שכוללת פחמימות במידה, דגש על חלבונים איכותיים וכמובן גם ויטמינים ומינרלים.
  5. ככל שמסת השומן משמעותית יותר, כך אפשר לבחור במאזן הקלורי השלילי המאתגר יותר.
  6. כדאי לשלב בתזונה מזונות מלאים וחשוב מאוד להפחית סוכרים פשוטים.
  7. תזונה נכונה ואורח חיים נכון אינם מתבססים אך ורק על ספירת קלוריות, חשוב מאוד להקפיד גם על פעילות גופנית.
  8. יש להקפיד על שתיה מרובה של מים, על מנת לא ליצור גירעון נוזלים. שימו לב כי כאשר אוכלים פחות, הגוף מקבל גם פחות מים (שמגיעים גם מתזונה ולא רק משתייה).
  9. לאורך זמן ולהשגת ירידה מתמדת במשקל, השאיפה היא להגיע בסופו של דבר לגירעון קל ולא מעבר לכך. כלומר, מאוד לא מומלץ להקטין יותר מדי את צריכת הקלוריות בחישוב השבועי.
  10. מדוע אסור לקצץ יותר מדי בקלוריות לאורך השבוע? הגוף נכנס למגננה ומפחית את קצב שריפת הקלוריות. זה לא בריא וגם לא עובד.

לסיכום, תזונה נכונה כוללת את כל אבות המזון, מזונות מלאים ופעילות גופנית. משטר קלורי שלילי לאורך זמן צריך להיעשות בתבונה ותוך חשיבה על הטווח הארוך.

פוסטים נוספים

סגירת תפריט