עדן

עדן

אלמנטים משלימים לשיפוץ הדירה שלנו

היבטים רבים יש לשיפוץ דירה, שעליהם צריך לתת את הדעת. החל ממציאת מעצבת פנים, דרך הגדרת צרכים וכלה באיתור קבלן אמין ורכישת חומרים בגימור מתאים. הפעם לא נעסוק בהיבטים הללו המתקשרים ישירות לשיפוץ. נבקש להתמקד באלמנטים משלימים לאותו תהליך של שיפוץ דירה. אלמנטים שקל מאוד לפספס, מה שיוצר קשיים ואי נעימות כאשר פוגשים בהם בהפתעה, ללא הכנה.

הקשר שבין שיפוץ לבין חופשה

גם אתם רק חושבים כעת על ביצוע שיפוץ בעתיד, דעו שאלמנט חשוב הוא המגורים הזמניים. אם השיפוץ המתוכנן ארוך ולא ניתן להתגורר בבית במשך שבועות ואפילו חודשים, כדאי מבעוד מועד לחפש שכירות לפרק זמן מתאים. אם השיפוץ לא יארך זמן רב, אפשר בהחלט להסתדר עם בית מלון או אפילו צימר. בשיפוצים קצרצרים, יש בנמצא שיפוצניקים שמוכנים לעבוד בסוף השבוע, כך שאפשר לשלב זאת עם חופשת סופשבוע קצרצרה ולחזור לבית שנראה ממש חדש. שיפוץ וחופשה בהחלט יכולים ללכת יחד ואם אתם סומכים לחלוטין על השיפוצניקים אפשר אפילו לתכנן חופשה בחו”ל לזמן השיפוצים.

האם אכן חשבתם על כל ההיבטים הכלכליים?

אם אתם יודעים, פחות או יותר, כמה צפוי לעלות השיפוץ, כדאי שתחשבו שוב. הערכת עלויות ואומדן נכון מקבלים רק כאשר יש ביד כתב כמויות מסודר והצעות מחיר מקבלנים וספקים (של חומרי בניה, חומרי גמר, חיפויים, כלים סניטריים וכדומה). אבל, חשוב להוסיף עוד עשרים אחוזים מהעלות החזויה כדי להיערך לשינויים והחלטות של הרגע האחרון. אלה דברים שמגלים רק בזמן העבודות. ויותר מכך, יש לוודא יכולת כלכלית לתקופה זו. למשל, מימון שכירת דירה לתקופת השיפוץ, היערכות להיעדרות מהעבודה או עלויות שהות במלון.

מתרגשים לקראת שיפוץ דירה? חשבו גם על חיות המחמד שלכם

בעלי חיות המחמד שבינינו צריכים לתת את הדעת על חיות המחמד, הכלב והחתול במיוחד. בדרך כלל, מרגישים בעלי החיים היטב את ההתרגשות של בעלי הבית, עוד מלפני תקופת השיפוץ. אפילו כאשר מדובר בשיפוץ לא גדול, חשוב להבין שלבעלי חיים כל שינוי בסביבת המגורים נראה עצום ולפעמים גם מפחיד. כדאי לשקול למצוא פתרונות כגון פנסיון לכלבים ולחתולים, לפחות לחלק מזמן השיפוץ. יש לתת את הדעת לכך שכאשר הפועלים והשיפוצניקים מגיעים, בעלי החיים עלולים להילחץ ולברוח מבעד לדלת פתוחה או אפילו חלון. במקרים מסוימים ניתן למצוא פינה בבית שנשארת כמו שהיא (כמו חדר סגור) אך חשוב לדאוג לחיית המחמד למים, מזון ותשומת לב קבועה.

הקשר בין שיפוץ לבין שכנות טובה

תקופת השיפוץ מרגשת אולם גם יוצרת אי נוחות ויציאה מהשגרה. זכרו כי אי נוחות מסוימת צפויה “לנחות” גם על השכנים שלכם. במיוחד אם השיפוץ מתקיים בדירת מגורים אך גם אם מדובר בשיפוץ של בית פרטי.

מומלץ להודיע מבעוד מועד לשכנים על כך שמתוכנן שיפוץ. הודיעו על משך השיפוץ הצפוי (גם אם בהחלט יכולים להיות שינויים). התנצלו מראש על אי הנוחות הזמנית ובכך אתם מעבירים מסר של אכפתיות ושכנות טובה. היו קשובים לאחרים, למרות שזו זכותכם המלאה לשפץ את הנכס שברשותכם. דאגו שתהיה הפרעה מינימלית לשכנים וכי העבודה (במיוחד הרועשת או המאובקת) תיעשה בשעות המקובלות. כך, תרצו שינהגו כלפיכם גם כאשר השכנים ישפצו בעתיד.

אולי תאהבו גם:

פוסטים נוספים

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח אף מחירים

עיצוב האף מחדש באמצעות הליך כירורגי – או, אם תרצו, שיפוץ האף כך שייראה בדיוק כפי שחלמנו עליו – הוא ניתוח פלסטי

עיני אישה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים מחיר

העפעפיים אולי לא תמיד נתפשים כמרכיב משמעותי במראה החיצוני שלנו, אבל כשקפלי העור שתפקידם הוא לכסות את העיניים ולהגן עליהן מתחילים לצנוח,

בחירת מדפים לסופר מרקט

מדפים לסופר – איך לבחור אותם נכון

מדפים לסופר צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים, מכמה זוויות במקביל. בחברת יוליוס הנדסה, המתמחים בשיווק מדפים לעסקים סיטונאים וקמעונאיים, מסבירים כי יש להביא

סגירת תפריט