עדן

עדן

כל הטיפים שחשוב לדעת לפני שיפוץ דירה

כל הטיפים שחשוב לדעת לפני שיפוץ דירה

לאחר ששיפוץ דירה מסתיים, הסיפוק רב, רב מאוד. אבל הדרך לדירה משופצת לתפארת עשויה להיות פתלתלה, לפעמים מתישה ומדי פעם מרגשת. בעזרת אנשי מקצוע, מעצבי פנים, אדריכלים ושיפוצניקים, אספנו מגוון טיפים שחשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך.

קבעו מועד לביצוע השיפוץ

בדרך כלל, מקובל לבצע שיפוצים בתקופת הקיץ, שנתפסת גם כתקופת חופש ופנאי. אך למעשה, אפשר לבצע שיפוץ ולהתחיל בעבודה בכל תקופה בשנה. חשבו על התקופה הכי נוחה בשבילכם וקחו בחשבון שבתקופות שבהן בעלי מקצוע פחות עמוסים, הם עשויים להתגמש במחיר.

החליטו על היקף השיפוץ

לא מומלץ לצאת לדרך שיפוץ הדירה מבלי שאתם יודעים מי, כמה ולמה. או במילים אחרות: הגדירו היטב לעצמכם מה בדיוק אתם רוצים לשפץ. ככלל, יש אלמנטים שרוצים לשפץ בגלל המראה המיושן, הלא מודרני והעייף. אך אל תשכחו את התשתית. אם מדובר בדירה מאוד ישנה, אם יש תקלות חוזרות ונשנות בצנרת המים או בביוב, או חסרות נקודות חשמל, אפשר לטפל בכך.

אילו אלמנטים מקובל לשפץ

כדי לסבר את האוזן, הנה כמה דברים שניתן לחדש בשיפוץ:

  • פירוק והחלפת ריצוף.
  • חידוש קירות עם או בלי טיח חדש.
  • התקנת דק ופרקט.
  • הוספת נקודות חשמל ושדרוג תאורה.
  • התקנת גבס – נישות, הנמכת תקרה, קירות חדשים לחלוקה פנימית.
  • תשתיות – צנרת מים, חשמל, ביוב.
  • שבירת קירות או עמודים (בליווי קונסטרוקטור).
  • שיפוץ קומפלט של חדרים שלמים – מקלחת, שירותים, מטבח, חדרי מגורים.
  • מערכת מיזוג מרכזית, חימום תת רצפתי, מערכות בית חכם.

כמה אתם יכולים להשקיע

שאלת התקציב מאוד מרכזית. חשוב להחליט פחות או יותר כמה כסף תרצו להשקיע בשיפוץ וזהו עוגן חשוב לאורך כל הדרך. יש להביא בחשבון כי לפעמים יש חריגות לכאן או לכאן, ובדרך כלל מסיימים עם עלויות קצת יותר גבוהות. השאירו שולי ביטחון פיננסיות. עם זאת, ככל שעובדים מסודר יותר, כך השליטה בשיפוץ וגם בהוצאות טובה יותר.

לאט לאט או מהר מהר

בהנחה שאתם חושבים על שיפוץ דירה נרחב, יש שתי דרכים אפשריות. אפשרות אחת היא “למשוך” את השיפוץ על פני תקופה ממושכת ולשפץ בכל פעם חלק אחר בדירה או לשפץ בפרק זמן קצר את הכל. אם אין ברשותכם את סכום הכסף הדרוש לשיפוץ מקיף עכשיו, תוכלו להתחיל לשפץ את אחד החדרים ובהמשך, להתקדם בשיפוץ. שיפוץ מקיף שנעשה בפרק זמן יחסית קצר מאפשר לכם לחזור לשגרה במהירות, בדירה חדשה לתפארת.

חשיבות כתב הכמויות

לפני שיפוץ דירה כדאי מאוד להכין כתב כמויות מפורט. לכתב הכמויות יש חשיבות רבה מפני שהוא מעניק ביטחון וודאות. אתם, הלקוחות, מפרטים בדיוק מה דרוש ומה רוצים מבחינת סוג השיפוץ, החומרים, הגימור. קבלני השיפוצים יודעים לתמחר נכון את הפרויקט כך שלא תהיינה הפתעות בהמשך.

איך להכין כתב כמויות

להכנת כתב כמויות מקצועי, כדאי להיעזר בטבלת אקסל. אחרי שעוברים חדר חדר ומחליטים מה רוצים לשפץ, בודקים אם יש צורך להרוס קירות, להרים מרצפות, להחליף גופי תאורה, ובקיצור – רושמים הכל. רושמים מה צריך להרוס או לפנות ואחר כך – מה בדיוק מרכיבים (סוגי אריחים, אסלות, שיש למטבח וכן הלאה). ניתן להיעזר במדריכים שמפרטים יותר על כתבי כמויות אבל הכי טוב להיעזר לצורך כך במעצב/ת פנים או אדריכל/ית.

פוסטים נוספים

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח אף מחירים

עיצוב האף מחדש באמצעות הליך כירורגי – או, אם תרצו, שיפוץ האף כך שייראה בדיוק כפי שחלמנו עליו – הוא ניתוח פלסטי

עיני אישה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים מחיר

העפעפיים אולי לא תמיד נתפשים כמרכיב משמעותי במראה החיצוני שלנו, אבל כשקפלי העור שתפקידם הוא לכסות את העיניים ולהגן עליהן מתחילים לצנוח,

בחירת מדפים לסופר מרקט

מדפים לסופר – איך לבחור אותם נכון

מדפים לסופר צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים, מכמה זוויות במקביל. בחברת יוליוס הנדסה, המתמחים בשיווק מדפים לעסקים סיטונאים וקמעונאיים, מסבירים כי יש להביא

סגירת תפריט