עדן

עדן

עלות שיפוץ דירה – מה חשוב לדעת?

רק מי שמעודו לא חשב לשפץ את דירתו ולא פנה לשיפוצניק או למעצב פנים, יהיה תמים מספיק בכדי לשער שמדובר בעניין פשוט. אף על שאלה פשוטה לכאורה, כמו מהי עלות שיפוץ דירה תקבלו 3 תשובות שונות, אם תפנו ל-3 שיפוצניקים שונים. על מנת לעשות סדר בדברים וכדי לסייע לכם לשפץ בתקציב שמתאים לכם, אספנו טיפים ממומחים שונים, בתחומי האדריכלות, עיצוב הפנים והשיפוצים.

שיפוץ קטן, בינוני וגדול

את תחום השיפוצים נרצה לחלק ל-3 חלקים. שיפוץ יכול להיות מוגדר כ”קטן”. שיפוץ יכול להיות מוגדר גם כ”בינוני” אך הוא יכול להיות גם “גדול”. אנחנו בכוונה לא נכנסים בינתיים להגדרה יותר מדויקת אלא בשלב זה רוצים רק לדבוק בתחושת הבטן שלכם. קודם כל, החליטו אם אתם רוצים להיכנס לשיפוץ יחסית קטן, בינוני או גדול.

הגדירו באופן גס כמה תרצו להשקיע

הגדירו באופן כללי למדי כמה אתם רוצים/יכולים להשקיע. שיפוץ קטן, שבו ניתן לשפר את הדירה בצורה מורגשת מאוד, אפילו בעלות של כמה אלפי שקלים, נכון לביצוע אם לא רוצים להשקיע יותר מדי. שיפוץ בינוני יכול לעלות אפילו כמה עשרות אלפי שקלים ולכלול מתיחת פנים לכל הדירה או לחילופין, שיפוץ קומפלט של אחד החדרים (לפעמים שניים). עלות שיפוץ דירה כ”שיפוץ גדול” יכולה להגיע בקלות למחירים כגון  150, 250 אלף ₪ ויותר.

רשמו סדרי עדיפויות

אם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים לשפץ, מצבכם מעולה. על כל פנים, אנו ממליצים להכין רשימה של כל מה שאתם רוצים לשפץ. ואז תכתבו באופן כללי, משהו כמו שיפוץ של חדר רחצה. הגדירו האם אתם רוצים להחליפו קומפלט או רק לשדרג את הקיים. ובכלל. רשמו את כל מה שתרצו לשפץ ולאחר מכן סדרו סדר עדיפויות. אם במקרה סכום הכסף הזמין לכם לא יספיק לשפץ את הכל, יהיה לכם קל מאוד לדעת על מה לוותר ועל מה לא.

שיפוץ קומפלט, מצא את ההבדלים

הרבה מאוד שיפוצניקים או קבלני שיפוצים שאליהם פנינו, מיהרו להבטיח לנו שהם מבצעים שיפוץ קומפלט. כאשר חפרנו מעט לעומק, הסתבר לנו שלא כולם מתייחסים לקומפלט הזה באותה הצורה. בגלל ההבדלים בהגדרות יהיה לכם קשה להשוות אם לא תבינו על מה מדובר. תמיד שאלו מה בדיוק נכלל תחת הכותרת שיפוץ קומפלט או נניח חדר אמבטיה קומפלט. האם כולל למשל הרמת ריצוף או אולי חידוש בצורה של הקמת פרקט. האם עבודת ריצוף בחדר האמבטיה כוללת הדבקה של מרצפות וגם אריחים ומה לגבי מקלחון, האם גם הוא נכלל במסגרת הקומפלט הערטילאי.

עלות עבודה ועלות חומרים

בגדול, בעלויות שיפוץ עליכם להביא בחשבון שיש עלויות של ביצוע העבודה,כגון אינסטלציה,ריצו,,חיפויי קירות,התקנים כלים סניטריים וכו ויש עלויות חומרים, מה שאנחנו מכנים החומר הלבן. כל מה שאנו רוכשים מספקים חיצוניים, וכאן כל אחד ואחת עם טעמו וכיסו…

כתב כמויות וחשיבותו

לפני שמתחילים בשיפוץ עצמו, חשוב שיהיה בידיכם כתב כמויות. כך, אתם יודעים בדיוק נמרץ מה משפצים, מה הורסים, מה בונים, על מה משלמים ועל מה לא משלמים.

אולי תאהבו גם:

פוסטים נוספים

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח אף מחירים

עיצוב האף מחדש באמצעות הליך כירורגי – או, אם תרצו, שיפוץ האף כך שייראה בדיוק כפי שחלמנו עליו – הוא ניתוח פלסטי

עיני אישה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים מחיר

העפעפיים אולי לא תמיד נתפשים כמרכיב משמעותי במראה החיצוני שלנו, אבל כשקפלי העור שתפקידם הוא לכסות את העיניים ולהגן עליהן מתחילים לצנוח,

בחירת מדפים לסופר מרקט

מדפים לסופר – איך לבחור אותם נכון

מדפים לסופר צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים, מכמה זוויות במקביל. בחברת יוליוס הנדסה, המתמחים בשיווק מדפים לעסקים סיטונאים וקמעונאיים, מסבירים כי יש להביא

סגירת תפריט