עדן

עדן

טיפים להורדת לחץ דם בעזרת תזונה נכונה

לחץ דם נתפס כדבר שלילי במהותו. אם נרצה להעמיד דברים על דיוקם, נציין שלחץ דם גבוה מדי עלול להיות מסוכן וכך גם לחץ דם נמוך. הבעיה היותר נפוצה היא יתר לחץ דם. אם מסרו לכם שאתם סובלים מלחץ דם גבוה, חשוב לכם לנקוט בצעדים מתאימים. מדוע זה חשוב כל כך? רק שיהיה ברור: זוהי סיבה מרכזית להתקפי לב ולשבץ. זו סיבה מרכזית לחוסר ספיקת לב, פגיעה בראייה עד כדי עיוורון, בעיות בתפקוד המיני.

אין ספק כי יתר לחץ דם מלווה במגוון סיבוכים ומחלות קשות. לפני שאתם ממהרים לארון התרופות, יש פתרון תזונתי. בעזרת תזונה נכונה תוכלו להוריד את לחץ הדם באופן ניכר. וגם אם אינכם סובלים עדיין מיתר לחץ דם ברמה מסוכנת, אל תהיו שאננים. תזונה נכונה כיום מקטינה סיכון למצבים רפואיים קשים, בעתיד.

 טיפים להורדת לחץ דם בעזרת תזונה נכונה:

  1. פחות מלח, בריא בשבילכם: כמעט בוודאות כבר שמעתם שמלח מעלה את הסיכון ליתר לחץ דם. אבל מה שחשוב לדעת זו העובדה שגם אם אתם לא ממליחים את המזון בכלל, יתכן שאתם צורכים יותר מדי מלח. אם אתם נוהגים לאכול מאכלים מוכנים, לרבות בשרים מעובדים, קציצות, מרקים ויתר תבשילים, דעו דבר חשוב. חברות המזון נוהגות להוסיף שפע של מלח. אם כן, הפחיתו את צריכת המזון המעובד והעדיפו מזון טרי, ביתי. כך אתם באמת שולטים בצריכת המלח שלכם.
  2. הוסיפו מינרלים לתזונה הבריאה שלכם: השתדלו להקפיד על הוספת מינרלים חשובים לבריאות. במקום נתרן כלורי (מלח בישול), אכלו מזונות עשירים באשלגן, סידן וברזל. אשלגן נמצא בכמויות יפות בבשר, אך יש גם מזונות צמחיים אשר עשירים בו. כדאי לצרוך למשל קטניות על סוגיהן השונים, חיטה מלאה. מומלץ להכניס לתפריט למשל אבוקדו, בננות. סידן תוכלו לקבל ממוצרי חלב שונים וכן מטחינה, עדיף מלאה. גם סרדינים עשירים בסידן. שימו לב כי יש מוצרי חלב עשירים במלח ומהם כדאי להימנע. נסו להחליף מספר פעמים בשבוע את הבשר השמן בדגים טריים.
  3. פחות קפה, פחות אלכוהול, זה חשוב: שתיית קפה מהווה חלק מטקס ההשכמה של הרבה מאוד אנשים. קפה אולי עוזר לכם להתעורר, אבל הוא גם מעלה את לחץ הדם. לא חייבים להתנזר לחלוטין מקפה, אבל אם אתם שותים יותר מ-3 כוסות קפה ביום, נסו להפחית. החליפו את הקפה במשקאות בריאים כגון תה ירוק וחליטות שונות. תמצאו בהם מגוון רחב של יתרונות, לרבות נוגדי חמצון, חיזוק מערכת החיסון ויש אומרים אף הקטנת הסיכון לסרטן. גם אלכוהול יש לצרוך במידה, הן בשל ההשפעה על לחץ הדם והן בשל ההשפעה המזיקה על הכבד.
  4. הטיפ הירוק, יותר ירקות ופחות שומן רווי: הכניסו לתפריט שלכם יותר ירקות והוציאו את השומנים הרוויים. העדיפו בשר רזה על בשר אדום. המעיטו בצריכת חמאה ואל תגזימו בצריכת ביצים ויתר מוצרי מזון בעלי תכולת שומן גבוהה או כולסטרול גבוה. עודף משקל הינו גורם מרכזי ואף ראשון במעלה המביא ללחץ דם גבוה. בהקשר זה, מומלץ מאוד גם לבצע פעילות גופנית, אפילו קלה כגון הליכה. זה בריא ללב, מסייע לירידה במשקל ובקיצור, טוב מאוד בשבילכם. נסו לשלב ירקות שונים בתפריט, מכל הצבעים, ירוקים, אדומים, כתומים. הם משביעים, מספקים וויטמינים ועוזרים גם לירידה במשקל.

פוסטים נוספים

סגירת תפריט